Розгоній Наталія

Солістка Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю "Гуцулія",Заслужена артистка України.Асистент балетмейстера

Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"

Багато хто з нас,нині дорослих,у шкільному віці свідомо обирав свою майбутню професію лише незадовго до отримання атестату зрілості. А от Наталія Розгоній ще змалечку знала,ким хоче бути-танцюристкою!І почала настійливо торувати шлях до омріяної мети з п’яти років – в Зразковомухудожньому колективі “Радість” під орудою балетмейстера-постановника Любові Василівни Харебіної.

   Слід відзначити,що вся подальша життєва і творча доля Наталії була пов’язана з Івано-Франківськом, в якомувона народилася в 1982 році, і рідним краєм. В 1998 році вступила до Калуського державного училища культури, де опанувала спеіціальність хореографа, закінчивши заклад з відзнакою. З особливим почуттям вдячності Наталія називає чудового викладача Марію Василівну Ляшкевич.      Про неабияку обдарованість юної Наталії свідчить той факт, що вона ще третьокурсницею почала прфесійно виступати на сцені в статусі артистки балету Національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю “Гуцулія”. Тут справжнім подарунком долі для неї стала творча співпраця з легендою гуцульської хореографії, балетмейстером Володимиром Васильовичом Петриком, а на далі – теж з високим професіоналом, головним балетмейстером ансамблю “Гуцулія”, народним артистом України Іваном Васильовичом Курилюком.

       Під керівництвом цих видатних педагогів Наталія відточувала та шліфувала свою виконавську майстерність. І невдовзі їй довірили виконання сольних партій вокально-хореографічних композицій. Не полишаючи виступи у складі ансамблю “Гуцулія”, розпочала педагогічну діяльність на посаді викладача хореографії в Івано-Франківській дитячій хореографічній школі. Пестила юні таланти і сама продовжувала вчитися. У 2013-му році з відзнакою закінчила Рівненський державний гуманітарний університет і отримала диплом бакалавра за напрямком підготовки “хореографія”. А магістерську роботу з хореографії, яку Наталія Михайлівна успішно захистила в Інституті мистецтв НПУ ім. М.П. Драгоманова, вона готувала під керівництвом народного артиста України, академіка Академії мистецтв України, Героя України Мирослава Михайловича Вантуха.

          Виступаючи в іпостасі  солістки ансамблю пісні і танцю “Гуцулія”, Наталія Михайлівна вдало поєднує свою роботу, свої виступи із виконанням обов’язків асистента балетмейстера. Її високий професіоналізм і творчі досягнення неодноразово відзначалися Івано-Франківським обласним управлінням культури. А указом Президента України від 21 жовтня 2014 року Н.М.Розгоній присвоєно почесне звання “Заслужений артист України”-за вагомий особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, значні трудові досягнення і багаторічну сумлінну працю.

           І насамкінець такий красномовний факт. Чоловік Наталії Михайлівни теж артист балету “Гуцулія”. А її десятилітня донечка з чотирьох років також займається хореографією.

Текст набрано з журналу “Лідери 21-го століття”.

Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"
Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"
Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"
Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"
Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"
Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"
Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ"
Розгоній Наталія "ГУЦУЛІЯ" Молоді 4