Краєвський Андрій Михайлович

     Народився  19 червня  1982р.

     Дитинство і юність пройшли в мальовничому місті Калуш, що на Івано-Франківщині. Саме фольклор малої батьківщини пробудив цікавість і любов до музики та пісні. Навчався в загальноосвітній школі №8. Своє мистецьке життя почав в музичній школі № 1, навчаючись грі на баяні. І перші високі результати свого таланту та невтомної праці на царині музичного мистецтва були продемонстровані на багатьох конкурсах баяністів районного та обласного рівнях.
       У 2002 р.  закінчив з відзнакою училище мистецтв по класу баян в м. Липецьк (Росія). Набував певних знань з музичного мистецтва у навчальних закладах Воронезької державної академії мистецтв та Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

          Та доля привела юного студента до Івано-Франківська, де він в 2003р. вступає до Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Навчаючись методики музичного виховання та хорового диригування в класі професора Ничай О.В., знайомиться з педагогом, хоровим диригентом, професором Князевичем П.М.

           Закінчивши навчальний заклад та отримавши вищу музичну освіту, співпраця з народним артистом України продовжується. Перспективного та молодого спеціаліста Петро Михайлович запрошує на посаду хормейстера в національний академічний ансамбль пісні і танцю “ГУЦУЛІЯ” Це можна вважати своєрідною оцінкою моральних чеснот, професіоналізму, організаторського таланту, сприйнятливості всього нового, що працює на результат.

             Охоплює увагою Андрій Михайлович і музичне мистецтво рідного краю. Про це свідчать чималі творчі досягнення нородної чоловічої хорової капели «Прометей», що на Калущині, якою він паралельно керує з 2010 року.
Сьогодні творча робота спрямована на розвиток і вдосконалення професіоналізму свого як особистості, так і мистецьких колективів, зокрема і Гуцульського ансамблю. В репертуар колективу впроваджуються нові твори і композиції, щоб зацікавити глядача та розширити віковий діапазон глядацької аудиторії. В планах юного митця експедиції по карпатських селах та спілкування з корінними жителями для збору фольклору. А на далі – поповнення репертуару та мета зробити ці перли народної творчості гуцульських Карпат надбанням, спадщиною для культури всього світу.