ДРЕКАЛО Василь ( н. 7. УIII 1926, с. Пасiчна, нинi мiкрорайон м. Iвао-Франківська) – український танцюрист. Чоловiк Василини Чуперчук (одружилися на Стрiтеня 1947 року в Станiславi в греко-католицькому соборi Святого Воскресiння). Навчався в школi № 2, що знаходилась в будинку сестер Василiянок ( з 1933 року). Пiд час вiйни (1941 року), коли Василевi було 15, попав в облаву i був вивезений до м. Ельбiнгероде (Нiмеччина) на шахти, втiк звiдти, був спiйманим i працював у газди-рiзника. В кiнцi 1945 року повернувся на Україну, до Станiслава.

        Рiк навчався тут у ветеринарно-фельдшерськiй школi, а з 25. II 1946 – артист хору i балету обласного музично-драматичного театру. Брав участь у прем’єрi „Украдене щастя” I. Франка ( сiчень 1946 р.) за участю народного артиста України А. Бучми та Н. Ужвiй.

       20. УIII 1947 року перейшов працювати артистом балету Гуцульського ансамблю пiснi i танцю. На його рахунку участь в десятках танцiв i хореографiчних композицiях – „Лiсоруби”, „Аркан”, „Космачанка”, „Бойкiвчанка”, „Гуцулка”, „Гопак”, „Щедрий вечiр, добрий вечiр” та iн. В 1951 році брав участь у Декадi української літератури i мистецтва в Москвi. Поряд з концертною діядьністю поєднував посаду директора Гуцульського ансамблю пiснi i танцю, але любов до танцю завжди перемагала.

      1 IХ. 1967 року, як артист балету вийшов на пенсiю. В 1967 році закiнчив хореографічний факультет iнституту пiдвищення квалiфiкацiї керівників художньої самодiяльностi при хореографічній школi Львiвського державного академічного театру опери та балету iм. I. Франка.

      Враховуючи органiзаторськi та професiйнi здiбностi, його запрошують на роботу в заслужений вокально-хореографічний ансамбль „Галичина” (м. Львiв, 1967-1968 рр.), вокал.-хореограф. ансамбль „Верховинка” Iвано-Франківського педагогічного iнституту iм. В. Стефаника (1968-1970 рр.).

      Постiйно надавав шефську допомогу в ровитку хореографічного мистецтва школам м. Калуша i СШ с. Великий Ключiв. В 1970 році призначений директором мiського БК м. Iвано-Франківська, iнспектором вiддiлу культури Iвано-Франківська МВК.

     З 1982 по 1986 рр. – директор мiського парку культури i вiдпочинку м. Iвано-Франківська.

     Нагороджений медаллю „Ветеран працi” i грамотами Мiнiстерства культури.
Лiт.: Святковий хоровод. Укр. нар. танцi для дiтей.- К.: Муз. Україна. 1981 ( тут вмiщено танець „Чеперненька” (хореграфiя i запис В. Дрекало); Затварська Р. Василина Чуперчук: перлина гуцульського краю.- I.-Ф.: Нова Зоря, 2002.
Івано-Франківськ. Енциклопедичний словник / автори-упорядники: Карась Ганна, Діда Роман, Головатий Михайло, Гаврилів Богдан. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2010.- 496 с.
Г. Карась
С.159-160.

   Повернутись на попередню